0312 251 77 75
evde kal

Influencer Nedir/Kimdir?

Sahip oldukları sosyal medya hesapları aracılığı ile herhangi bir ürün ya da hizmet hakkındaki deneyim ve görüşlerini takipçileri ile paylaşma yoluyla tanıtım ve pazarlama aktiviteleri yapan, kendi takipçi kitlesini etkileme ve yönlendirme gücüne sahip kişi, kişiler ve gruplara influencer denilmektedir.

Influencer Marketing

Influencer Marketing, Facebook, Twitter, Instagram, YouTube gibi sosyal medya kanallarında fenomen, yani takipçi sayısı yüksek olan kullanıcıların, bir marka ya da ürüne ait görüşlerini paylaşmasıdır. Influencerlar kullandıkları ürünle ilgili iyi yorumlarını, içeriklerle de destekleyerek kendi sosyal medya hesaplarında takipçilerine tanıtırlar. Influencer Marketing için en önemlisi, reklamı yapılmak istenen ürüne potansiyel müşteri olabilecek takipçi kitlesine sahip fenomenlerle çalışmaktır. Marka yüzünüz olacak influencerın deneyimli, ürün hakkında bilgili ve sahte yorumlardan uzak duracak biri olması da algı yönetimi için oldukça önemlidir.

Biz Hüner Medya ekibi olarak siz değerli müşterilerimizin hedef kitlelerini etkileyecek ve markanız ile hedef kitleniz arasında köprü oluşturacak en uygun influencerı belirliyoruz.